Bolesť -nepriateľ, alebo odkaz(?)

01.02.2019

... znamenie k zastaveniu, naslúchaniu a zmene "človeče zastav sa a dívaj!"

Súvislosť somatizácie a príklad cesty k chorobe, alebo dovolenie si zdravia.

       Dovolil som si stručne načrtnúť príbeh (možnú cestu) ktorým poukazujem na koreňovú príčinu symptómu z pohľadu energetických štruktúr práce psycho-emočno/energeticky-somatickej - bolesti hlavy (ktorý je ale len vrcholom ľadovca) , ktorý prinútil pani k návšteve maséra s očakávaním, že pomôže uvoľniť stuhnutie. {pozn. TČM skúma viac, ako 80 príčin bolesti hlavy, ale z zhľadiska možných spojení a prepojení je príčin nespočítateľné množstvo, každý sme predsa vysoko individuálny}

Fyzické telo je okrem hmotnej štruktúry prepojené aj na jemnejšie vrstvy/polia - informačné databanky nášho života (bunková pamäť). Konkrétny tonus (pnutie/mäkosť) a stuhnutie nejakej časti tela je často prepojený s takzvanými prvotnými poškodeniami - detskými traumami/nepochopeniami - ktoré neskôr vyformovali jednanie a nevedomé životné postoje v konkrétnych situáciách.
Príklad: 2 sestričky: dvojročná Viki a trojročná Amálka sa spolu doma hrajú a otecko, ktorý každú chvíľu príde, im sľúbil, že im z cesty donesie pre každú bábiku. Lenže v obchode mali už len poslednú jednu a tak sa rozhodol, že kúpi ešte inú hračku napr. pre staršiu. Práve, keď prichádzal stal sa bežný detský incident (napr. nezjedla obed, buchla pre niečo sestru..) a mama (nevyspatá s predmenštruačnými výkyvmi) práve s "s uletenými nervami" hrešila Amálku, že urobila niečo čo nemala. Keď si sestričky ocka všimli obe sa k nemu rozbehli a tešili sa, že dostanú každá bábiku. Otecko vybral bábiku, ktorú dal Viki a Amálke povedal, že pretože neposlúcha nezaslúži si bábiku, ale dostane inú hračku. Malá Amálka si už v predstavách vytvorila príbeh, s bábikou a keď ju takto nedostala - čosi sa v nej zlomilo. "Ocko ma nemá rád, pretože som zlá" , "nedostanem čo si prajem, lebo som asi pokazená" A zároveň pocítila pocit zrady od ocka a so zlosťou si povedala, že už mu nikdy nebude veriť, lebo dôvera a blízkosť znamená bolesť. Od vtedy vždy, keď nastávala podobná situácia - niečo dostávala - aktivoval sa tento emočný vzorec a sprevádzal ju vnútorný smútok, odpor, či strach.
Amálka je už dospelá. Veľa životných udalostí a aktivít úplne zahalili nejakú "bezvýznamú udalosť a sľub". Amálka sa ale trápi a chýba jej prirodzený pocit radosti. Vždy, keď má niečo dostať - darček, alebo pravidelnú výplatu cíti niekde v pozadí ohrozenie, že ju podvedú - je to ale už tak hlboko, že to nevníma a napovrchu si už vytvorila niekoľko vrstiev a obraz o sebe, že sa raduje a smeje... Zároveň nie je schopná hlbokého vzťahu s mužmi - nevie prečo, ale nedokáže im dôverovať a očakáva zradu a tak sa k ním nevie priblížiť a partneri to vnímajú, ako chlad a odstup.
O pár rokov neskôr pokiaľ by nekompenzovala blokované prúdenie, alebo ideálne dovolila si uvoľniť príčinu, tak by Amálka dostala rakovinu žalúdka a nemôže prijímať potravu klasickou cestou - teda už vysoko zdvihnutý prst nútiaci introspekcií, pre dovolenie odpustiť a uvoľniť deštruktívny koreňový vzorec.)
- Áno toto všetko vzniklo malým nedorozumením v detstve, na ktoré sa neskôr nabaľovali ďalšie a ďalšie podobné presvedčenia a vznikol konkrétny charakter a presvedčenia a neustále potvrdzovaný bunkový stres - identifikovateľný v solar plexe.

Príznaky, ktorými telo dávalo signály: zhoršené trávenie,vyčerpanie, bolesti hlavy - ktoré boli prvý dôvod návštevy lekára. - A lekár na bolesť hlavy? Analgetiká.

V uvedenom príklade som naznačil skutočnú príčinu choroby. A neskôr skrytý životný postoj - menejcennosť: "nie som dosť dobrá a preto si nezaslúžim". Napätie z prijímania. Nedôvera vo vzťahoch. Táto trauma sa uložila v tele v podobe energetického zauzlenia v oblasti solaru. Potvrdzovaním - opakovanou reakciou na podobné situácie sa zvyšovalo napätie a stuhnutie - a je pravidlom, že stuhnutie sa preniesie na protiľahlú stranu - na chrbát a postupne cez konkrétne svalové vlákna a fascie začne sťahovať okolie obličiek. Dlhodobím pôsobením sa zníži funkcia obličiek a tie s nadobličkami regulujú aj hodnotu tlaku krvi. Pri ich nedostatočnosti, by hrozilo zníženie tlaku a preto srdce zvýši frekvenciu tepu.
Aby sa prestal vyčerpávať jin obličiek, tak cez fascie obličky prenesú napätie na krk, ktorý stuhne a tým obmedzí prietok krvi/kyslíka do mozgu. Obličky sú teda z druhého konca oslabované premršteným myslením a analýzou (je to na úkor cítenia, ktoré si Amálka zablokovala (keďže bolí) - a keď necíti, tak myseľ neprestajne hľadá a analyzuje svoje nefungujúce medziľudské vzťahy a je jasné, že nemôže prísť k vhodnému vysvetleniu)

Podkysličený mozog spôsobuje Amálke ťažšie uvažovanie a má bolesti hlavy. Telo dokázalo zabezpečiť obmedzenie činnosti mozgu a vedomia, pretože Amálka hlavu preťažovala zacykleným analyzovaním namiesto cítenia.

A keďže má bolesti hlavy - navštívi LEKÁRA. Alebo druhá možnosť navštívi MASÉRA, keďže tuší, že je to spojené so stuhnutou šijou. {Nie je lekár, ako lekár a masér, ako masér..}

Najlešia možnosť uvolniť telo je zvoliť si celotelovú masáž, kde môžeme prejsť všetky na seba naväzujúce oblasti.
Masér po nahmataní/precítení konkrétneho tonusu a reakcie tela zvolí vhodnú masáž/terapiu; prípadne odporúči nabudúce. V tomto konkrétnom prípade ideálne: Kraniosakrálna terapia, Spineworks, alebo Shiatsu, kde cielenejšie pracujeme s jemnejšími vrstvami a bunkovou pamäťou. Pri postupnom "odbaľovaní" vrstiev je možné dostať sa až ku koreňu a uvoľniť zablokovaný solar a energetickú dohodu - zauzlenie energie - deformované biopole.
Všetko čo robí terapeut je iba vytvorenie priestoru bezpečia a samotná procedúra je len doprovod - všetko liečenie a uvoľnenie si vždy robí a dovoľuje každý sám.
Pre telo je prirodzený stav zdravia. Ak terapeut vníma energetickú hranicu a rešpektuje ju - podvedomie na to okamžite zareaguje dôverou a uvoľnením.Týmto príbehom som poukázal na to, ako sú prepojené rôzne udalosti a život s telom a svalovým tonusom na ňom a doprianie si masáže môže pomôcť uvoľniť blokácie o ktorých sme nemuseli mať najmenšie tušenia.
Nevyhnutný smer v dnešnej dobe je prevenčná medicína (zariadime, aby choroba ani nenastala) a masáž (spolu s pohybom,vzťahmi, zdravým myslením, stravou..) je jeden z pilierov podporujúcich uvoľnenie a regeneráciu a podporu zdravých ľudí.
V zdravom tele väčšia radosť a možnosti, nehovoriac o ušetrení väčšiny verejných výdavkov..

© 2020 Jozef Krško
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!