SLUŽBY

Jednotná cena služieb:

Pri masážach využívam rôzne techniky a metódy, preto je cena jednotná: 33€/hod.

Preferovaná dĺžka masáže je 1,5 hodiny, kde je cena 50€.

Ponuka

Vyberte si masáž/terapiu podľa pocitu, alebo si len dohodnite termín a na mieste sa rozhodneme podľa aktuálnej vhodnosti.

Klasická/Relaxačná masáž
Shiatsu
Kraniosakrálna terapia
Hearth Math sedenie
Bankovanie
Moxovanie
Génové kľúče - konzultácia
Havajská masáž Lomi-Lomi
Reflexológia chodidla
Cvičenia na podporu - seba
Sviečkovanie
Spinework

Relaxačná/Klasická Masáž

Klasická masáž je základ pre uvoľnenie svalového napätia a patrí medzi najstaršie spôsoby liečenia. Pôsobí sa ňou na mäkké časti tela, aby sa priamo či nepriamo zabránilo chorobným stavom.

Samozrejme aj tu, ako aj pri ostatných procedúrach volíme individuálny prístup a často aj techniky a prostriedky z ostatných terapií, podľa potreby. (niekedy vhodné zlúčiť s doplnkovými terapiami: moxovanie, reflexológia chodidla, sviečkovanie, či bankovanie)
Relaxačná masáž je vykonávaná pomalším tempom využíva podobné techniky s viac predĺženými hmatmi..
Ideálne je celotelová masáž. Masáž napr. chrbta trvá 40min/22€ 

Zen Shiatsu


Shiatsu je japonská technika práce s ľudským telom. Vyvinula sa z rôznych disciplín orientálnej medicíny vrátane akupunktúry a herbalizmu, ako aj nutričných a cvičebných programov..

Shiatsu vznikla v Japonsku, ako holistická terapia, ktorej cieľom je liečiť telo, myseľ i dušu. Ak sa správne využíva, človek sa môže zbaviť nielen fyzických bolestí, ale aj citových problémov.
Shiatsu sa vykonáva na žinienke, alebo futóne na zemi, klient zostáva oblečný - vhodné je pohodlné domáce oblečenie.
Slovo Shiatsu sa skladá so SHI (prst) a ATSU (tlak). Napriek tomu sa využíva tlak nielen prstami, ale aj palcami, lakťami aj kolenami. Shiatsu cielene pôsobí na energetické dráhy - meridiány, preto je niekedy tlak veľmi jemný.
Jej základným cieľom je, aby životná energia ,,ki" plynulo prúdila meridiánmi v ľudskom tele. Ak je ,,ki" zablokovaná, vtedy sa objavujú zdravotné problémy. Cieľom Shiatsu je teda odstrániť toto blokovanie.
Shiatsu potláča stres, stimuluje krvný obeh a podporuje imunitný systém, upokojuje nervovú sústavu. Je vhodná pri ochoreniach vyvolaných stresom a napätím, pri nespavosti, bolesti chrba a kĺbov, pri bolstiach hlavy, problémoch s trávením, šporotvých poraneniach, menštruačných bolestiach, celkovej vyčerpanosti a ako prevencia.

Kraniosakrálna Terapia

Kranio-sakrálna terapia v preklade: lebko-krížová terapia je nielen veľmi príjemnou a relaxačnou metódou na prvý pohľad, ako jemná energetická masáž, ale hlavne veľmi účinnou liečebnou i prevečnou metódou pre dospelých i deti na celú škálu problémov s ktorými si často klasická medicína nevie rady- hlavne psychosomatického pôvodu. Súčasne pri pravidelnom dochádzaní (raz za 3 týždne) začína klient využívať kapacitu svojho mozgu na viac percent, pretože vzniká opätovné uvoľnenie zablokovaní v prúdení nielen mozgomiechovej tekutiny, ale spolu s tým aj informačných tokov v tele. Obe hemisféry začínajú spolupracovať a vnášať do vedomia vnútornú múdrosť a schopnosť využívať náš skrytý potenciál.

V podvedomí a na bunečnej pameťovej úrovni sa odblokovávajú staré pataologické programy, ako keď odstránite už nepotrebný program či vírus z počítača. Vzniká tak priestor k vytvoreniu novej funkčnosti v súzvuku so životom a tým čo práve vnútorná múdrosť tela potrebuje k nastoleniu prirodzenej rovnováhy.

A tak, ako vo vnútri vzniká nová kvalitná komunikácia vďaka vnášaniu vedomia do vnútorných pochodov - (kraniosákrálna terapia zvyšuje vnímavosť seba, pretože vnáša vedomie späť z predstáv do nervovej sústavy - k sebe) - tak rovnako otvára potenciál k skvalitneniu vzťahov s okolím (k sebe) čo vedie k vyššej vyrovnanosti a teda k zdraviu i novému chápaniu udalostí.
Dĺžka jedného ošetrenia je 60 - 90min.

Havajská masáž - LOMI LOMI

Havajská masáž Lomi-lomi vychádza zo starobylej filozofie Havajskej kultúry - Huna.
V Huna je iba je jediný "hriech" a to zraniť seba, alebo ostatných.
Huna učí to, na čo prichádza moderná veda a to, že každá myšlienka tvorí a že sme tvorcami všetkých zážitkov ktoré zažívame, naša mentálna činnosť a emócie súčastnosti komplexne a absolútne tvoria všetky naše budúce zážitky. Každá myšlienka má určitú vibráciu a tieto podobné vibrácie priťahujú zhodné udalosti ktoré sú v súlade s takýmito vibráciami. Naše dlhodobé myšlienky sa stávajú naším presvedčením a to aké máme presvedčenie takú realitu zažívame, je to len otázka voľby buď si realitu tvoríme vedome, alebo sa necháme ovplyvňovať masovými myšlienkovými formami a žijeme všetko možné len nie vlastný život, čo prirodzene nemôže priniesť radostné naplnenie a žitie v blahu ak nie sme v spojení so svojou skutočnou podstatou.
Huna týmto vysvetľuje, že myšlienky či už vedomé, alebo nevedomé majú schopnosť liečiť, alebo zraniť. Týmto sa dostávame k jasnému pochopeniu, že všetky choroby a úrazy sú psychosomatické.
Základná havajská mantra:
E ALOHA MAI, E MANA MAI, E PONO MAI, E OLA NO, AMAMA, UA NOA
nech je tu láska, nech je tu sila, nech je tu harmónia, nech je tu liečenie, tak sa staňPri masáži Lomi-Lomi sa snažíme prenikať do tkanív s nahromadením neprirodzených látok a uvoľnovať ich pohybom dlaní, palcov, hánok, predlaktím prevádzaných v rytmickom tanečnom pohybe. Pre zvýšenie účinku Kahuna liečitelia využívalú modlitbu, dýchanie a prácu s energiou.

Spine Works

Je neuromuskulárna technika práce s chrbticou, kostrovýmsystémom, svalmi a príčinami ich posunov. Je to technika, ktorásvojou trvácnosťou a jemnosťou je často účinnejšia, ako fyzioterapia, pretože je zameraná na uvoľnenie príčin a prepájanie informácií v nervovej sústave. Tým sa nebolestivým spôsobom odstraňujú posuny stavcov, kĺbov, pánvy, ktoré sú príčinou bolesti.

Hearth Math sedenie

spojenie srdca a hlavy

Technológia HearthMath bola vynájdená, ako hlboké vnuknutie, keď vedci skúmali prečo má srdce neprimerane veľa neurónových buniek. Zistili to čo Čínska medicína vie už niekoľko tisícročí, že srdce v podstate riadi mozog - (priamo ovplyvňuje hypofýzu).  HearthMath je nástroj vďaka ktorému sa viete naučiť byť v stave prepojenosti strdca a mozgu. Inak povedané duše a mysle. Zmeria v akom ste stave a pri vedenom sedení prídeme na to, ako zlepšiť svoj prepojený tj. "koherentný" stav. Ak dokážete byť v koherencií väčšinu dňa spontánne sa začnete uzdravovať z akejkoľvek nerovnováhy, či choroby. V Kalifornií pokusne trénovali s HearthMatom v nemocniciach a všetci ľudia, ktorý sa naučili koherencií sa začali uzdravovať.. HM zároveň meria aktivitu a rovnováhu medzi aktívnou a pasívnou časťou nervovej sústavy. 

Doplnkové terapie

Pričom každú z nich je možné previesť aj ako primárnu (1 a viac hod)

Bankovanie a banková masáž

Je to stará Čínska technika vychádzajúca z TČM pre hlboké uvoľňovanie svalov a spriechodňovanie meridiánov. Prikladaním kruhových nádobiek s podtlakom sa silno otvoria póry z ktorých sú ťahané škodliviny. Ak je zatuhnutie veľké-veľká stagnácia, tak je to prejavené tým, že je v danej oblasti popraskajú kapilárky (uvolnia sa kryštáliky toxínov) - na koži viditeľné zčervenanie, alebo až zčernenie, podobné modrinám. Vtedy je indikované opakovanie, až kým v podkoží nevznikne žiadna viditeľná reakcia. Bankovanie čistí krv, má protizápalový účinok, využíva sa: pri liečení bolestí hlavy, migrén, reumatických chorobách, bolestiach kĺbov, depresiách, angínach, bolestiach žlčníka, žalúdka, obličiek, ..atď... 

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž

TČM  ktorá na človeka naziera, ako na prepojený celok, ktorý je ale súčasťou celku ešte väčšieho nás utvrdzuje v v porozumení, že nemôžeme pôsobiť iba na jednu časť a pritom si nebyť vedomí, že zákonite ovplyvňujeme všetky ostatné. Podľa modernej terminológie je reflexológia potvrdením holografického modelu reality. Kde akákoľvek časť celku obsahuje jeho celý obraz a teda kdekoľvek môžem pôsobiť na čokoľvek. (Dôležitá je schopnosť vyladiť sa na jednotlivé pole) Plôška chodidla je jeden z ľahko dosiahnuteľných mikrosystémov, kde máme terapeuticky prístupné celé telo. Stimuláciou jednotlivých plôšiek diagnostikujeme a zároveň uvoľňujeme aj konkrétnu časť  tela a orgán.

Moxovanie

Je to nahrievanie akupunktúrnych bodov moxou. Jedna z foriem neinvazívnej akupunktúry, kde pôsobením tepla na plôžku konkrétneho bodu sa spriechodňuje prúdenie energie a doplňuje teplo.

Pri prehrievaní sa rovnomerným, pomalým horením vlákien paliny pravej vyrába teplo, ktoré preniká do svalov, ohrieva dráhy a dráhové obehy, podporuje cirkuláciu čchi v organizme, vyháňa chlad a vlhosť, rozptyľuje a vyháňa vonkajšiu patogénnu energiu. Prívodom tepla sa zrýchľuje obeh čchi, krvný obeh, odstraňuje sa stagnácia krvi a doplňuje spotrebované čchi.

Sviečkovanie

Unikátna homeopatická liečebná technika, ktorá očisťuje telo nie len fyzicky, ale aj energeticky. Terapeut podľa vhodnosti zvolí, na ktoré body aplikuje sviečky, vprípade, ak má klient konkrétne ťažkosti, môžu sa po dohode cielene zamerať sviečky na ne.

Aplikácia telových/čakrových sviečok je starodávna alternatívna metóda, ktorá smerom k orgánom s ťažkosťami využíva ,,Headové zóny" (meridiánové dráhy, čakry, reflexné body a podobne)

Hlavný fyzicky pozorovateľný účinok telovej sviečky je vplyv komínového efektu - vytvorenie jemného vákua na mieste aplikácie. Kde vyťahuje toxíny. Tento účinok sa zvyšuje vhodným výberom pridanej silice.

Cvičenia na podporu - seba

Názorné spoločné cvičenie, ktoré podporuje želané zlepšenie tela. Či už uvoľňovacie cviky s telom;
 čchi-kungové cvičenia na podporu celistvosti a vlastnej energie;
pasívne fyzio cviky, alebo
vedené meditácie pre uvoľnenie hlbších blokov, alebo väzieb - ktoré sú v konečnom dôsledku príčinami všetkých zatuhnutí/stagnácií a deformácií energií (patológie).

Vypracovanie hologenetického profilu Génových kľúčov a konzultácia

Génové kľúče sú zlúčením astrológie, Human Designu, I-tingu a poznatkov o ľudskej DNA. Je to revolučná metóda, vďaka ktorej Vám bude odhalené Vaše poslanie v tomto svete a témy na spracovanie. Táto práca má v sebe hlboký potenciál a autor možno ani netuší, že svojou prácou otvára dvere k poznatkom o mechanizme celej reality, ako takej. V rámci sedenia vám vygenerujem hologenetický profil a vytlačím konkrétne opisy Vaších génových kľúčov a vysvetlím, ako s nimi pracovať.  

Vnímaj a cíť telo, čo najčastejšie ako vieš
Masáže sú v dnešnej dobe často nedocenené a jej liečivé účinky si mnohí neuvedomujú. V minulosti bola masáž jeden zo základných pilierov liečenia a i v alternatívnych prístupoch je ním dodnes. Je dôležité, aby masér cítil čo robí a podľa tohto citu a konkrétneho cieľa nastavil masáž / terapiu.
Keď už nič iné, masážou si môžme dopriať príjemný čas, sprítomnenie, precítenie a uvolnenie tela, ktoré je kľúčove pre stabilný stav pohody a zdravia. (Keďže často v dnešnej dobe sme odcítení od tela v predstavách a teda telo chradne). viac..
© 2020 Jozef Krško
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!